ntpgroup
06 بهمن 1401 - 16:23

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه استعفا داد

کرمانشاه- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا سهیلی مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کرمانشاه پس از هفت ماه پذیرش مسئولیت مدیرکلی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از سمت خود استعفا داد.

متن این استعفا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف کرمانشاه تاریخی و زیبا

با عرض سلام و احترام

قریب به هفت ماه در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خدمتگذارتان بودم در این مدت با تمام توان کوشیدم تا برای جبران عقب ماندگی‌ها در هر سه بخش میراث فرهنگی، زیرساخت‌های گردشگری و صنایع دستی اقدامات پایه‌ای را بنا بگذارم جهادگرانه کوشیدم با مصادیق فساد در هر قسمت مبارزه کنم اگرچه در این مدت هیچ‌گونه دریافتی از وزارت میراث فرهنگی نداشتم.

به فضل الهی این ریل گذاری انجام شد و مسیر درست حرکت میراث مشخص شد به عنوان نمونه دو ثبت جهانی شامل اسب کرد و آثار ساسانی و اشکانی کنگاور تا تیسفون حرکت خود را آغاز نمود و الان از اولویت‌های اصلی وزارتخانه است، موزه که بیش از چند دهه بود که بلا تکلیف بود تأمین بودجه و انتخاب مشاور شد و انشاالله با عزم اداره کل تا کمی بیش از یکسال دیگر قابل افتتاح است.

برای اولین بار در ایران سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد سایت‌های جهانی شد و بیستون اولین سایت جهانی است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتخار استان و ایران خواهد شد.

در بخش زیرساختهای گردشگری پروژه‌های پل معلق داریان، چالابه و دهکده گردشگری حسین آباد آماده شروع عملیات اجرایی است.

شهربازی‌های سراب و لوتوس از محل تسهیلات تبصره ۱۸ در صورت عزم شهرداری می‌تواند یکساله افتتاح شود.

چندین مجتمع خدمات رفاهی تأمین زیرساخت شدند و انشاالله در اربعین سال بعد در خدمت زوار اباعبدالله خواهند بود.

برند سازی و ورود برندها برای حل فروش صنایع دستی اتفاق افتاد و...

به فضل الهی همچنان که اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان‌های کرمانشاه و کردستان در طول مسئولیت حقیر به اداره کل برتر کشور تبدیل شد میراث فرهنگی کرمانشاه نیز در وزارتخانه خوش درخشید و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های عظیم استان در کشور به چشم آمد و تأمین بودجه چندین برابری محقق شد.

در پایان خدای را سپاس که فرزند کمترینتان را همراه بودید و افتخار خدمت به شما ملت غیور و کم توقع را در این اداره مهم و تأثیر گذار برعهده داشتم و با وجود بسیاری مشکلات حلقه‌های مفقود شده رونق گردشگری و اقتصاد آن را با همت همکاران سخت کوش و گرانقدرم ایجاد و در ریل رونق و توسعه قرار گرفت. پیگیری شما هم استانی‌های عزیز در وصول نتایج متعالی و به نتیجه رسیدن این پروژه‌ها مؤثر و مهم است.

اینک که به درخواست بنیاد مستضعفان برای تأمین مالی در راستای کمک به ضعفا و رفع محرومیت‌ها و ایجاد اشتغال در محروم‌ترین نقاط ایران عزیز عهده دار مدیر کلی اموال و املاک بنیاد مستضعفان تهران شدم از این سمت استعفا و با توکل بر خدا و دعای خیر شما ملت استوار و صبور، جهاد مقدسی دیگر را در سنگر بنیاد و اهداف مقدس این نهاد انقلابی آغاز خواهم کرد. خدمتگذار جهادگر خود را از دعای خیرتان محروم نکنید. همچنانکه از اعتماد جناب مهندس ضرغامی بزرگوار و جناب سردار امیری مقدم عزیز و جناب دکتر صحرایی گرامی سپاسگزاری ویژه می‌کنم، برای هر گونه قصور از تک تک شما مردم شریف کرمانشاه عزیز حلالیت می‌طلبم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999562