ntpgroup
05 اسفند 1401 - 19:50

«اف ای تی اف» عضویت روسیه را تعلیق کرد

کارگروه ویژه اقدام مالی با طرح این ادعا که اقدامات روسیه در اوکراین مغایر با اهداف این نهاد است، عضویت این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کار گروه ویژه اقدام مالی عضویت روسیه را به بهانه جنگ در اوکراین به حالت تعلیق درآورد.

«اف ای تی اف» کارگروه ویژه اقدام مالی امروز جمعه عضویت روسیه را به حالت تعلیق درآورد و در توجیه این اقدام اعلام کردکه جنگ روسیه در اوکراین ناقض اصول این نهاد تلقی می‌شود.

در بیانیه این گروه مستقر در پاریس آمده است که اقدامات فدراسیون روسیه به طرز غیرقابل قبولی با اصول بنیادین «اف ای تی اف» برای ارتقای امنیت، ایمنی و یکپارچگی سیستم مالی جهانی مغایرت دارد.

در حالی که عضویت روسیه در حال حاضر در گروه «اف ای تی اف» به حالت تعلیق درآمده است، اما این کشور همچنان عضو این گروه است. در نتیجه در بیانیه «اف ای تی اف» آمده است که فدراسیون روسیه همچنان در قبال تعهد خود به اجرای استانداردهای این نهاد باید پاسخگو باشد. فدراسیون روسیه باید همچنان به اجرای تعهدات مالی خود ادامه دهد.

این گروه تاکید دارد که در هر یک از جلسات عمومی خود وضعیت روسیه را بررسی خواهد کرد.

«اف ای تی اف» یک سازمان بین دولتی است که استانداردهای جهانی را به منظورمبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در سیستم‌های مالی دنیا بر عهده دارد.

اوکراین از شروع جنگ در این کشور از سال گذشته بارها از این گروه خواسته است تا عضویت روسیه را در این گروه به طور کامل حذف کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054597